Danmark Top 12

Tidligere vindere:
1986: Lars Hauth, Virum/Sorgenfri (Jeg blev nr. 10 og var gennem kval.-turn. for at komme med).
1987 (1): (18/1-87) Lars Hauth, Sisu/MBK (Jeg blev nr. 9 og var gennem kval.-turn. for at komme med).
1987 (2): (27/9-87) Paul Haldan, Holland (Jeg blev nr. 5 af de 14 deltagere).
1989: Lars Hauth, Sisu/MBK (alle-mod-alle. Jeg blev nr. 3).
1990: Carsten Egeholt, Brønderslev (alle-mod-alle, 10 sejre og ét nederlag til Flemming Sunn).
1991: Jan Harkamp, Brønderslev (alle-mod-alle. Jeg blev nr. 5).
1992: Ikke afviklet.
1993: Allan Bentsen, Hørning (alle-mod-alle, jeg blev nr. 4).
1994: Kim Høgsberg, Brønderslev (alle-mod-alle, jeg blev nr. 10).
1995: Martin Monrad, Hørning (Jeg er med, placering ?).
1996: Martin Monrad, Hørning (Jeg blev slået ud i puljen nr. 9-12).
1997: Finn Tugwell, Hørning (alle-mod-alle, jeg blev nr. 5).
1998: Finn Tugwell, Hørning (alle-mod-alle, jeg blev nr. 9, men vandt med 2-0 (21-18, 21-16) over Maze).
1999: Michael Maze, Kvik Næstved (Jeg deltog ikke).
2000: Morten Knudsen, Virum (Jeg blev nr. 12. Vandt øst kval.-turneringen til Top 12).
2001: Mads Sørensen, Brønderslev (Jeg deltog ikke).
2002: Martin Monrad, Farum (Jeg deltog ikke).
2003: Andrei Kroutov, Køge Bugt (Jeg deltog ikke).
2004: Martin Monrad, Farum (Jeg blev nr. 5-6).
2005: Ikke afviklet.
2006: Ikke afviklet.
19/10-85: Kvalifikationsturnering til Danmark Top 12 i Helsingør-hallen.
To puljer med 8 i hver (oprindelig 9 i hver, men Bo Holmsgaard udgik og Jan Søndergaard meldte afbud)
Pulje A
Johnny Hansen – Michael Daugaard, 23-21, 21-12.
Johnny Hansen – Flemming Weinrich, 16-21, 19-21.
Johnny Hansen – Kim Kartholm, 21-13, 24-22.
Johnny Hansen – Peter Smidt, 21-14, 23-21.
Johnny Hansen – Teis Jonasson, 21-14, 21-19.
Johnny Hansen – Jannik Larsen, 21-18, 23-21.
Johnny Hansen – Claus Junge, 16-21, 21-13, 21-16.
Michael Daugaard – Flemming Weinrich, 15-21, 19-21.
Michael Daugaard – Kim Kartholm, 22-20, 21-17.
Michael Daugaard – Peter Smidt, 21-12, 21-18.
Michael Daugaard – Teis Jonasson, 19-21, 12-21.
Michael Daugaard – Jannik Larsen, 7-21, 21-11, 21-9.
Michael Daugaard – Claus Junge, 21-15, 23-21.
Flemming Weinrich – Kim Kartholm, 21-17, 21-14.
Flemming Weinrich – Peter Smidt, 14-21, 15-21.
Flemming Weinrich – Teis Jonasson, 21-19, 7-21, 23-21.
Flemming Weinrich – Jannik Larsen, 21-15, 10-21, 21-18.
Flemming Weinrich – Claus Junge, 21-18, 21-12.
Kim Kartholm – Peter Smidt, 17-21, 21-15, 21-18.
Kim Kartholm – Teis Jonasson, 11-21, 20-22.
Kim Kartholm – Jannik Larsen, 21-17, 16-21, 16-21.
Kim Kartholm – Claus Junge, 18-21, 18-21.
Peter Smidt – Teis Jonasson, 20-22, 12-21.
Peter Smidt – Jannik Larsen, 9-21, 10-21.
Peter Smidt – Claus Junge, 17-21, 21-23.
Teis Jonasson – Jannik Larsen, 21-13, 21-17.
Teis Jonasson – Claus Junge, 18-21, 21-19, 21-10.
Jannik Larsen – Claus Junge, 22-24, 21-18, 21-17.
Pulje A, slutstilling
1. Johnny Hansen, Frederiksværk, 6 sejre (sæt: 12-3).
2. Flemming Weinrich, Brønshøj, 6 sejre (sæt: 12-4).
3. Teis Jonasson, Kildeskoven, 5 sejre (sæt: 11-5).
4. Michael Daugaard, TPHU, 4 sejre (sæt: 8-7).
5. Jannik Larsen, Virum, 3 sejre (sæt: 8-10).
6. Claus Junge, Viby, 2 sejre (sæt: 7-10).
7. Peter Smidt, Gladsaxe, 1 sejr (sæt: 3-12).
8. Kim Kartholm, Kildeskoven, 1 sejr (sæt: 3-13).
Pulje B
Carsten E. Jensen – Claus Sandbye, 21-11, 21-19.
Carsten E. Jensen – Finn Jakobsen, 16-21, 21-14, 21-17.
Carsten E. Jensen – Kent Jørgensen, 12-21, 21-11, 13-21.
Carsten E. Jensen – Freddy Hansen, 13-21, 21-12, 15-21.
Carsten E. Jensen – Bjarne Grimstrup, 21-17, 21-14.
Carsten E. Jensen – Claus Oxfeldt, 23-21, 16-21, 21-15.
Carsten E. Jensen – Mogens Sonnichsen, 12-21, 21-12, 21-17.
Claus Sandbye – Finn Jakobsen, 14-21, 21-19, 21-5.
Claus Sandbye – Kent Jørgensen, 22-24, 19-21.
Claus Sandbye – Freddy Hansen, 23-21, 12-21, 10-21.
Claus Sandbye – Bjarne Grimstrup, 16-21, 17-21.
Claus Sandbye – Claus Oxfeldt, 21-14, 21-10.
Claus Sandbye – Mogens Sonnichsen, 17-21, 21-18, 19-21.
Finn Jakobsen – Kent Jørgensen, 8-21, 15-21.
Finn Jakobsen – Freddy Hansen, 21-19, 22-20.
Finn Jakobsen – Bjarne Grimstrup, 15-21, 11-21.
Finn Jakobsen – Claus Oxfeldt, 21-11, 21-19.
Finn Jakobsen – Mogens Sonnichsen, 21-9, 22-24, 10-21.
Kent Jørgensen – Freddy Hansen, 18-21, 20-22.
Kent Jørgensen – Bjarne Grimstrup, 18-21, 26-24, 19-21.
Kent Jørgensen – Claus Oxfeldt, 21-8, 21-14.
Kent Jørgensen – Mogens Sonnichsen, 21-16, 15-21, 17-21.
Freddy Hansen – Bjarne Grimstrup, VUK.
Freddy Hansen – Claus Oxfeldt, 21-12, 21-10.
Freddy Hansen – Mogens Sonnichsen, 21-16, 21-17.
Bjarne Grimstrup – Claus Oxfeldt, 21-13, 21-15.
Bjarne Grimstrup – Mogens Sonnichsen, 21-19, 21-13.
Claus Oxfeldt – Mogens Sonnichsen, 21-13, 18-21, 11-21.
Pulje B, slutstilling
1. Freddy Hansen, Virum, 6 sejre (sæt: 12-4).
2. Carsten E. Jensen, Gladsaxe, 5 sejre (sæt: 12-7).
3. Bjarne Grimstrup, Brønshøj, 5 sejre (sæt: 10-5).
4. Kent Jørgensen, Brønshøj, 4 sejre (sæt: 10-7).
5. Mogens Sonnichsen, Esbjerg, 4 sejre (sæt: 9-10).
6. Finn Jakobsen, Kildeskoven, 2 sejre (sæt: 7-10).
7. Claus Sandbye, Brønderslev, 2 sejre (sæt: 6-11).
8. Claus Oxfeldt, Gladsaxe, 0 sejre (sæt: 2-14).
Placeringskamp (om reservetjansen ved Top 12)
Mogens Sonnichsen – Jannik Larsen, 14-21, 21-16, 21-13.
Nov. 1985: Kvalifikation til Bikuben Top 12, Helsingør
Lars Hauth og Jan Harkamp var forhåndsudtaget til Top 12.
Tre puljer med 6 i hver. De tre bedste fra hver pulje kvalificerede sig til Top 12 sammen med den bedste 4’er. Jeg kom med på det yderste mandat, da jeg kvalificerede mig som bedste 4’er. )))))))))
10-11/1-86: Bikuben Top 12, Allested-Vejle-hallen (Fyn)
To puljer med seks i hver, semifinaler på kryds, men ellers direkte placeringskampe.
Semifinaler
Lars Hauth – Johnny Hansen, 3-2 (21-18 i 5. sæt).
Jan Harkamp – Claus Pedersen, 3-0 (24-22, 23-21, 25-23).
Finale
Lars Hauth – Jan Harkamp, 3-1 (21-15, 21-17, 21-23, 21-17).
Kamp om 3.-4. pladsen
Claus Pedersen – Johnny Hansen, 3-2 (21-8, 15-21, 18-21, 21-17, 21-17).
Kamp om 5.-6. pladsen
Mogens Sonnichsen – Teis Jonasson, 3-1 (21-11, 21-18, 20-22, 21-16).
Kamp om 7.-8. pladsen
Freddy Hansen – Bjarne Grimstrup, 3-0 (21-8, 21-19, w.o).
Kamp om 9.-10. pladsen
Michael Daugaard – Carsten E. Jensen, 3-0 (21-19, 21-19, 21-19).
Kamp om 11.-12. pladsen
Flemming Weinrich – Kent Jørgensen, 3-1 (21-19, 21-19, 16-21, 21-16).
Slutstilling
1. Lars Hauth, Virum/Sorgenfri.
2. Jan Harkamp, Brønderslev.
3. Claus Pedersen, Brønderslev.
4. Johnny Hansen, Frederiksværk.
5. Mogens Sonnichsen, Viby.
6. Teis Jonasson, Kildeskoven.
7. Freddy Hansen, Virum/Sorgenfri.
8. Bjarne Grimstrup, Brønshøj.
9. Michael Daugaard, TPHU.
10. Carsten Jensen, Gladsaxe.
11. Flemming Weinrich, Brønshøj.
12. Kent Jørgensen, Brønshøj.
18/1-87: Bikuben Top 12, Hollænderhallen, Dragør
To puljer med seks i hver, semifinaler på kryds, men ellers direkte placeringskampe.
Semifinaler
Lars Hauth – Jan Harkamp, 15-21, 21-16, 21-14.
Claus Pedersen – Teis Jonasson, 21-11, 21-18.
Finale
Lars Hauth – Claus Pedersen, 21-13, 21-15.
Kamp om 3.-4. pladsen
Teis Jonasson – Jan Harkamp, 21-13, 22-24, 21-18.
Slutstilling
1. Lars Hauth, Sisu/MBK (1. præmie: 1.500 kr.)
2. Claus Pedersen, Sisu/MBK (2. præmie: 800 kr.)
3. Teis Jonasson, Kildeskoven (3. præmie: 600 kr.)
4. Jan Harkamp, Brønderslev (4. præmie: 400 kr.)
5. Johnny Hansen, Frederiksværk.
6. Claus Sandbye, Brønderslev.
7. Mogens Sonnichsen, Viby.
8. Claus Junge, Viby.
9. Carsten Egeholt, Sporvejene.
10. Freddy Hansen, Virum.
11. Flemming Weinrich, Brønshøj.
12. Flemming Sunn, VRI.
27/9-87, Bikuben Top 12, Hampelandshallen, Ølstykke
14 spillere. To puljer med syv i hver, semifinaler på kryds, men ellers direkte placeringskampe.
Pulje A
Henk van Spanje – Frank Boute, 2-1.
Lars Hauth – Allan Bentsen, 2-0.
Mogens Sonnichsen – Johnny Hansen, 2-1.
Henk van Spanje – Allan Bentsen, 2-0.
Lars Hauth – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Johnny Hansen – Carsten Egeholt, 2-1.
Henk van Spanje – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Lars Hauth – Carsten Egeholt, 2-0.
Frank Boute – Allan Bentsen, 2-0.
Henk van Spanje – Carsten Egeholt, 2-0.
Lars Hauth – Johnny Hansen, 2-1.
Frank Boute – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Henk van Spanje – Johnny Hansen, 2-0.
Carsten Egeholt – Frank Boute, 2-0.
Mogens Sonnichsen – Allan Bentsen, 2-0.
Henk van Spanje – Lars Hauth, 2-0.
Johnny Hansen – Frank Boute, 2-1.
Carsten Egeholt – Allan Bentsen, 2-0.
Lars Hauth – Frank Boute, 2-1.
Johnny Hansen – Allan Bentsen, 2-1.
Carsten Egeholt – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Pulje A, slutstilling
1. Henk van Spanje, Holland, 6 sejre (sæt: 12-1).
2. Lars Hauth, 5 sejre (sæt: 10-5).
3. Carsten Egeholt, 3 sejre (sæt: 7-6).
4. Johnny Hansen, 3 sejre (sæt: 8-9).
5. Frank Boute, Holland, 2 sejre (sæt: 7-8).
6. Mogens Sonnichsen, 2 sejre (sæt: 5-9).
7. Allan Bentsen, 0 sejre (sæt: 1-12).
Pulje B
Paul Haldan – Rob Turk, 2-0.
Jan Harkamp – Thomas Josiasen, 2-1.
Claus Pedersen – Claus Sandbye, 2-1.
Paul Haldan – Thomas Josiasen, 2-0.
Jan Harkamp – Claus Sandbye, 2-1.
Claus Pedersen – Claus Junge, 2-1.
Paul Haldan – Claus Sandbye, 2-0.
Claus Junge – Jan Harkamp, 2-1.
Rob Turk – Thomas Josiasen, 2-0.
Paul Haldan – Claus Junge, 2-1.
Claus Pedersen – Jan Harkamp, 2-0.
Rob Turk – Claus Sandbye, 2-?.
Claus Pedersen – Paul Haldan, 2-1.
Rob Turk – Claus Junge, 2-?.
Claus Sandbye – Thomas Josiasen, 2-?.
Paul Haldan – Jan Harkamp, 2-0.
Rob Turk – Claus Pedersen, 2-1.
Claus Junge – Thomas Josiasen, 2-?.
Jan Harkamp – Rob Turk, 2-1.
Claus Pedersen – Thomas Josiasen, 2-0.
Claus Junge – Claus Sandbye, 2-0.
Pulje B, slutstilling
1. Paul Haldan, Holland, 5 sejre (sæt: 11-3).
2. Claus Pedersen, 5 sejre (sæt: 11-5).
3. Rob Turk, Holland, 4 sejre.
4. Claus Junge, 3 sejre.
5. Jan Harkamp, 3 sejre.
6. Claus Sandbye, 2 sejre.
7. Thomas Josiasen, 0 sejre.
Semifinaler
Paul Haldan – Lars Hauth, 2-1 (13-21, 21-19, 21-18).
Henk van Spanje – Claus Pedersen, 2-0 (22-20, 21-12).
Finale
Paul Haldan – Henk van Spanje, 2-0 (21-12, 21-12).
Kamp om 3.-4. pladsen
Lars Hauth – Claus Pedersen, 2-1 (21-16, 14-21, 21-17).
Kamp om 5.-6. pladsen
Carsten Egeholt – Rob Turk, Holland, 2-1 (21-16, 12-21, 22-20).
Kamp om 7.-8. pladsen
Johnny Hansen – Claus Junge, 2-0 (22-20, 21-16).
Kamp om 9.-10. pladsen
Frank Boute – Jan Harkamp, 2-1 (21-17, 16-21, 21-10).
Kamp om 11.-12. pladsen
Mogens Sonnichsen – Claus Sandbye, 2-1 (20-22, 21-13, 21-15).
Kamp om 13.-14. pladsen
Thomas Josiasen – Allan Bentsen, 2-0 (21-17, 22-20).
Slutstilling
1. Paul Haldan, Holland.
2. Henk van Spanje, Holland.
3. Lars Hauth, Sisu/MBK.
4. Claus Pedersen, Sisu/MBK.
5. Carsten Egeholt, Brønderslev.
6. Rob Turk, Holland.
7. Johnny Hansen, Frederiksværk.
8. Claus Junge, Viby.
9. Frank Boute, Holland.
10. Jan Harkamp, Brønderslev.
11. Mogens Sonnichsen, Viby.
12. Claus Sandbye, Helsinge.
13. Thomas Josiasen, Brønderslev.
14. Allan Bentsen, Sisu/MBK.
7-8/1-89, Bikuben Top 12, Vestamagerhallen, Kastrup
Alle-mod-alle, lørdag i to puljer med 6 i hver. Søndag mod de 6 fra den anden pulje.
Pulje A
Claus Pedersen – Lars Hauth, 2-1.
Johnny Hansen – Freddy Hansen, 2-0.
Mogens Sonnichsen – Rhod Jepsen, 2-0.
Lars Hauth – Freddy Hansen, 2-0.
Johnny Hansen – Rhod Jepsen, 2-1.
Claus Pedersen – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Lars Hauth – Rhod Jepsen, 2-0.
Johnny Hansen – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Claus Pedersen – Freddy Hansen, 2-0.
Lars Hauth – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Claus Pedersen – Johnny Hansen, 2-0.
Freddy Hansen – Rhod Jepsen, 2-0.
Lars Hauth – Johnny Hansen, 2-0.
Freddy Hansen – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Claus Pedersen – Rhod Jepsen, 2-0.
Pulje B
Carsten Egeholt – Jan Harkamp, 2-0.
Kim Høgsberg – Claus Junge, 2-0.
Flemming Sunn – Allan Bentsen, 2-1.
Kim Høgsberg – Jan Harkamp, 2-1.
Claus Junge – Flemming Sunn, 2-1.
Allan Bentsen – Carsten Egeholt, 2-1.
Jan Harkamp – Flemming Sunn, 2-1.
Claus Junge – Allan Bentsen, 2-1.
Carsten Egeholt – Kim Høgsberg, 2-1 (Jeg var bagud med 0-1 i sæt og 16-19 i 2. sæt).
Allan Bentsen – Jan Harkamp, 2-1.
Claus Junge – Carsten Egeholt, 2-0.
Kim Høgsberg – Flemming Sunn, 2-0.
Jan Harkamp – Claus Junge, 2-1.
Allan Bentsen – Kim Høgsberg, 2-0.
Carsten Egeholt – Flemming Sunn, 2-0.
Søndag
Claus Pedersen – Flemming Sunn, 2-1.
Lars Hauth – Jan Harkamp, 2-0.
Claus Junge – Johnny Hansen, 2-0.
Carsten Egeholt – Rhod Jepsen, 2-0.
Allan Bentsen – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Freddy Hansen – Kim Høgsberg, 2-1 (Kim førte 20-17 i 3.-og afgørende sæt).
Jan Harkamp – Claus Pedersen, 2-1.
Lars Hauth – Claus Junge, 2-0.
Johnny Hansen – Flemming Sunn, 2-1.
Carsten Egeholt – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Freddy Hansen – Allan Bentsen, 2-1.
Kim Høgsberg – Rhod Jepsen, 2-0.
Claus Junge – Claus Pedersen, 2-0.
Lars Hauth – Kim Høgsberg, 2-0.
Mogens Sonnichsen – Flemming Sunn, 2-1.
Freddy Hansen – Carsten Egeholt, 2-0.
Johnny Hansen – Allan Bentsen, 2-1.
Jan Harkamp – Rhod Jepsen, 2-1.
Claus Pedersen – Kim Høgsberg, 2-0.
Lars Hauth – Flemming Sunn, 2-0.
Jan Harkamp – Freddy Hansen, 2-0.
Carsten Egeholt – Johnny Hansen, 2-1.
Allan Bentsen – Rhod Jepsen, 2-0.
Claus Junge – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Allan Bentsen – Claus Pedersen, 2-1.
Johnny Hansen – Jan Harkamp, 2-0.
Freddy Hansen – Flemming Sunn, 2-0.
Carsten Egeholt – Lars Hauth, 2-1.
Mogens Sonnichsen – Kim Høgsberg, 2-1.
Claus Junge – Rhod Jepsen, 2-0.
Carsten Egeholt – Claus Pedersen, 2-0.
Lars Hauth – Allan Bentsen, 2-0.
Johnny Hansen – Kim Høgsberg, 2-0.
Claus Junge – Freddy Hansen, 2-1.
Mogens Sonnichsen – Jan Harkamp, 2-1.
Flemming Sunn – Rhod Jepsen, 2-1.
Slutstilling
1. Lars Hauth, Sisu/MBK, 9 sejre (sæt: 20-4) (tabte til Claus Pedersen og Carsten Egeholt).
2. Claus Junge, Viby, 8 sejre (sæt: 17-9, +75 bolde).
3. Carsten Egeholt, Brønderslev, 8 sejre (sæt: 17-9, +60 bolde) (tabte til Bentsen, Junge og Freddy)
4. Claus Pedersen, Sisu/MBK, 7 sejre (sæt: 16-11).
5. Johnny Hansen, Frederiksværk, 7 sejre (sæt: 15-11).
6. Allan Bentsen, Esbjerg, 6 sejre (sæt: 16-14).
7. Freddy Hansen, Virum, 6 sejre (sæt: 13-13).
8. Jan Harkamp, Brønderslev, 5 sejre (sæt: 13-16).
9. Kim Høgsberg, Virum, 4 sejre (sæt: 11-15).
10. Mogens Sonnichsen, Esbjerg, 4 sejre (sæt: 11-17).
11. Flemming Sunn, VRI, 2 sejre (sæt: 9-20).
12. Rhod Jepsen, Esbjerg, 0 sejre (sæt: 3-22).
10-11/2-90: Commodore Top 12, Ølstykke
Alle-mod-alle, bedst af 3 sæt
1. Carsten Egeholt, Brønderslev, 10 sejre (sæt: 21-6). (kun nederlag til Flemming Sunn)
2. Kim Høgsberg, Virum, 8 sejre (sæt: 18-8).
3. Claus Pedersen, Sisu/MBK, 8 sejre (sæt: 16-10).
4. Allan Bentsen, Triton, 7 sejre (sæt: 15-9).
5. Jan Harkamp, Brønderslev, 7 sejre (sæt: 16-10).
6. Lars Hauth, Sisu/MBK, 7 sejre (sæt: 15-10).
7. Flemming Sunn, Esbjerg, 6 sejre (sæt: 15-13).
8. Mogens Sonnichsen, Esbjerg, 6 sejre (sæt: 13-11).
9. Søren Jacobsen, OB, 4 sejre (sæt: 9-17).
10. Rhod Jepsen, Esbjerg, 2 sejre (sæt: 5-19).
11. Jesper Hansen, OB, 1 sejr (sæt: 5-20).
12. Peter Micheelsen, Virum, 0 sejre (sæt: 4-22).
1. præmie: 2.000 kr.
Mine 11 kampe
Carsten Egeholt – Jan Harkamp, 2-1.
Carsten Egeholt – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Carsten Egeholt – Peter Micheelsen, 2-0.
Flemming Sunn – Carsten Egeholt, 2-1.
Carsten Egeholt – Allan Bentsen, 2-1.
Carsten Egeholt – Jesper Hansen, 2-0.
Carsten Egeholt – Søren Jacobsen, 2-1.
Carsten Egeholt – Rhod Jepsen, 2-0.
Carsten Egeholt – Lars Hauth, 2-1.
Carsten Egeholt – Claus Pedersen, 2-0 (23-21 (17-20), 21-11).
Carsten Egeholt – Kim Høgsberg, 2-0 (21-8 (via 6-0), 21-9 (via 10-0 og 17-3)).
Kim og jeg mødtes i sidste runde og Kim kunne med en sejr have vundet Top 12.
9-10/2-91: Danmark Pondus Top 12, Aarhus Stadionhal
Alle-mod-alle
Mine 11 kampe
Lars Hauth – Carsten Egeholt, 2-0.
Jan Harkamp – Carsten Egeholt, 2-0.
Claus Pedersen – Carsten Egeholt, 2-1.
Freddy Hansen – Carsten Egeholt, 2-1.
Carsten Egeholt – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Carsten Egeholt – Allan Bentsen, 2-0.
Carsten Egeholt – Claus Junge, 2-0.
Carsten Egeholt – Kim Høgsberg, 2-0.
Carsten Egeholt – Flemming Sunn, 2-1.
Carsten Egeholt – Rhod Jepsen, 2-0.
Carsten Egeholt – Peter Micheelsen, 2-1.
Øvrige kampe
Lars Hauth – Jan Harkamp, 2-0.
Lars Hauth – Claus Pedersen, 2-0.
Lars Hauth – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Lars Hauth – Allan Bentsen, 2-0.
Lars Hauth – Claus Junge, 2-1.
Kim Høgsberg – Lars Hauth, 2-0.
Lars Hauth – Freddy Hansen, 2-0.
Flemming Sunn – Lars Hauth, 2-0.
Lars Hauth – Rhod Jepsen, 2-1.
Lars Hauth – Peter Micheelsen, 2-0.
Jan Harkamp – Claus Pedersen, 2-1.
Jan Harkamp – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Allan Bentsen – Jan Harkamp, 2-1.
Jan Harkamp – Claus Junge, 2-0.
Jan Harkamp – Kim Høgsberg, 2-0.
Jan Harkamp – Flemming Sunn, 2-1.
Jan Harkamp – Freddy Hansen, 2-0.
Jan Harkamp – Rhod Jepsen, 2-0.
Jan Harkamp – Peter Micheelsen, 2-0.
Mogens Sonnichsen – Claus Pedersen, 2-1.
Claus Pedersen – Allan Bentsen, 2-1.
Claus Pedersen – Claus Junge, 2-0.
Claus Pedersen – Kim Høgsberg, 2-0.
Claus Pedersen – Flemming Sunn, 2-1.
Claus Pedersen – Freddy Hansen, 2-0.
Claus Pedersen – Rhod Jepsen, 2-1.
Claus Pedersen – Peter Micheelsen, 2-0.
Allan Bentsen – Mogens Sonnichsen, 2-0.
Allan Bentsen – Claus Junge, 2-0.
Allan Bentsen – Kim Høgsberg, 2-0.
Allan Bentsen – Flemming Sunn, 2-1.
Allan Bentsen – Freddy Hansen, 2-0.
Allan Bentsen – Rhod Jepsen, 2-0.
Allan Bentsen – Peter Micheelsen, 2-0.
Claus Junge – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Claus Junge – Kim Høgsberg, 2-0.
Flemming Sunn – Claus Junge, 2-1.
Claus Junge – Freddy Hansen, 2-0.
Claus Junge – Rhod Jepsen, 2-0.
Claus Junge – Peter Micheelsen, 2-0.
Kim Høgsberg – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Kim Høgsberg – Flemming Sunn, 2-1.
Kim Høgsberg – Freddy Hansen, 2-0.
Rhod Jepsen – Kim Høgsberg, 2-0.
Kim Høgsberg – Peter Micheelsen, 2-0.
Flemming Sunn – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Freddy Hansen – Flemming Sunn, 2-0.
Flemming Sunn – Rhod Jepsen, 2-0.
Flemming Sunn – Peter Micheelsen, 2-0.
Freddy Hansen – Mogens Sonnichsen, 2-1.
Freddy Hansen – Rhod Jepsen, 2-0.
Peter Micheelsen – Freddy Hansen, 2-0.
Mogens Sonnichsen – Rhod Jepsen, 2-0.
Mogens Sonnichsen – Peter Micheelsen, 2-0.
Rhod Jepsen – Peter Micheelsen, 2-0.
Slutstilling
1. Jan Harkamp, Brønderslev, 9 sejre (sæt: 19-7).
2. Lars Hauth, Sisu/MBK, 9 sejre (sæt: 18-7).
3. Allan Bentsen, Esbjerg, 8 sejre (sæt: 17-8).
4. Claus Pedersen, Sisu/MBK, 8 sejre (sæt: 18-10).
5. Carsten Egeholt, Brønderslev, 7 sejre (sæt: 16-11).
6. Flemming Sunn, Sisu/MBK, 5 sejre (sæt: 15-14).
7. Claus Junge, Viby, 5 sejre (sæt: 12-13).
8. Kim Høgsberg, Virum, 5 sejre (sæt: 10-14).
9. Freddy Hansen, Virum, 4 sejre (sæt: 8-16).
10. Mogens Sonnichsen, Esbjerg, 3 sejre (sæt: 13-17).
11. Rhod Jepsen, Esbjerg, 2 sejre (sæt: 6-18).
12. Peter Micheelsen, Virum, 1 sejr (sæt: 3-20).
10-11/4-93: Top 12, Idættens Hus, Brøndby
Alle-mod-alle
1. Allan Bentsen, 10 sejre.
2. Jan Harkamp, 9 sejre.
3. Kim Høgsberg, 8 sejre.
4. Carsten Egeholt, 7 sejre.
5. Claus Pedersen, 7 sejre.
6. Finn Tugwell, 6 sejre.
7. Henrik Vendelbo, 5 sejre.
8. Martin Monrad, 5 sejre.
9. Rhod Jepsen, 4 sejre.
10. Johan Stoustrup, 3 sejre.
11. Jesper Mortensen, 3 sejre.
12. Birger Vest, 0 sejre.
19-20/2-94, Dansk Top 12, Stadionhallen, Esbjerg
Alle-mod-alle (bedst af syv sæt til 11)
1. Kim Høgsberg, Brønderslev.
2. Allan Bentsen, Hørning.
3. Martin Monrad, Hørning.
4. Finn Tugwell, Hørning.
5. Jan Harkamp, Brønderslev.
6. Claus Pedersen, Stautrup/Viby.
7. Flemming Sunn, Esbjerg.
8. Lars Hauth, Sisu/MBK.
9. Henrik Vendelbo, Virum.
10. Carsten Egeholt, Hørning.
11. Mogens Sonnichsen, Esbjerg.
12. Birger Vest, Stautrup/Viby.
8-9/4-95, Top 12, Lille Næstved skole
(Jeg er med)
20-21/4-96, Ceres Top 12, Åby-hallen, Åbyhøj
To puljer med 6 i hver. De fire bedste fra hver pulje gik til kvartfinalerne.
Kvartfinaler
Finn Tugwell, Hørning – Mads Sørensen, Hørning, 3-0 (21-10, 21-7, 21-15).
Allan Bentsen, Hørning – Morten Knudsen, Virum, 3-1.
Martin Monrad, Hørning – Henrik Vendelbo, Virum, 3-0.
Claus Junge – Claus Pedersen, Sisu/MBK, 3-0 (22-20, 21-19, 25-23).
Semifinaler
Martin Monrad – Claus Junge, 3-1.
Finn Tugwell – Allan Bentsen, 3-1.
Finale
Martin Monrad – Finn Tugwell, 3-1. (1. præmie: 3.000 kr.)
Jeg (repræsenterede OB) slog Morten Knudsen, men måtte alligevel forlade turneringen efter puljespillet sammen med Lars Hauth, Martin Bremer Jensen, Virum og Thomas Petersen, Hørning.
5-6/4-97, Top 12, Maribo-hallen
Alle-mod-alle
1. Finn Tugwell, Hørning, 11 sejre (sæt: 22-1).
2. Allan Bentsen, Hørning, 9 sejre (sæt: 20-5).
3. Kim Høgsberg, Brønderslev, 9 sejre (sæt: 18-7).
4. Martin Monrad, Hørning, 9 sejre (sæt: 19-8).
5. Carsten Egeholt, OB, 6 sejre (sæt: 16-11).
6. Michael Maze, Kvik Næstved, 6 sejre (sæt: 12-14).
7. Mads Sørensen, Brønderslev, 5 sejre (sæt: 12-15).
8. Claus Pedersen, Sisu/MBK, 4 sejre (sæt: 10-15).
9. Michael Eriksen, BTK 61, 3 sejre (sæt: 9-17).
10. Martin Bremer Jensen, Virum, 2 sejre (sæt: 8-18).
11. Jesper Dahl, Køge Bugt, 1 sejr (sæt: 4-21).
12. Claus Junge, 1 sejr (sæt: 3-21).
Jesper Dahl og Claus Junge var reserver for Jesper Mortensen og Thomas Petersen, begge Hørning.
9-10/4-98, Top 12, Roskilde
Alle-mod-alle
1. Finn Tugwell, Hørning, 10 sejre (sæt: 20-4).
2. Martin Monrad, BTK 61, 10 sejre (sæt: 20-4).
3. Michael Maze, Kvik Næstved, 7 sejre (sæt: 16-10).
4. Henrik Vendelbo, Virum, 7 sejre (sæt: 17-12).
5. Martin Bremer Jensen, Virum, 6 sejre (sæt: 14-12).
6. Christian Andersen, Virum, 6 sejre (sæt: 13-12).
7. Mads Sørensen, Brønderslev, 6 sejre (sæt: 14-14).
8. Birger Vest, Hørning, 4 sejre (sæt: 11-15).
9. Carsten Egeholt, BTK 61, 4 sejre (sæt: 12-17).
10. Michael Eriksen, BTK 61, 3 sejre (sæt: 7-17).
11. Morten Knudsen, Virum, 2 sejre (sæt: 11-19).
12. Mogens Olesen, Esbjerg, 1 sejr (sæt: 2-21).
Finn Tugwell tabte med 21-18 og 21-17 til Martin Monrad, men vandt turneringen, da han var bedre i bolddifference med 491-334 mod Monrads 488-363).
Mine 11 kampe:
Carsten Egeholt – Christian Andersen, 2-1 (17-21, 21-11, 21-18).
Martin Monrad – Carsten Egeholt, 2-0 (21-16, 21-9).
Mads Sørensen – Carsten Egeholt, 2-1 (16-21, 21-14, 21-14).
Carsten Egeholt – Michael Eriksen, 2-1 (17-21, 21-19, 21-12).
Carsten Egeholt – Michael Maze, 2-0 (21-18, 21-16).
Mogens Olesen – Carsten Egeholt, 2-1 (21-19, 19-21, 21-19).
Carsten Egeholt – Morten Knudsen, 2-1 (17-21, 21-17, 22-20).
Birger Vest – Carsten Egeholt, 2-0 (23-21, 21-15).
Finn Tugwell – Carsten Egeholt, 2-0 (21-17, 21-12).
Henrik Vendelbo – Carsten Egeholt, 2-1 (21-11, 10-21, 21-15).
Martin Bremer Jensen – Carsten Egeholt, 2-1 (23-25, 21-18, 21-13).
 2-3/1-99, Dansk Top 12, Århus Stadionhal
Alle-mod-alle
1. Michael Maze, Kvik Næstved, 10 sejre (sæt: 21-4).
2. Martin Monrad, BTK 61, 10 sejre (sæt: 20-4).
3. Finn Tugwell, Hørning, 9 sejre (sæt: 18-8).
4. Morten Knudsen, Virum.
5. Claus Pedersen, Sisu/MBK.
6. Martin Bremer Jensen, Virum.
7. Mogens Sonnichsen, Esbjerg.
8. Henrik Vendelbo, Virum.
9. Thomas Petersen, Hørning.
10. Christian Andersen, Virum.
11. Rhod Jepsen, Ballerup.
12. Claus Larsen, RBC.
13/11-1999 Kvalifikation til Top 12, Ballerup
Herresingle, pulje 1
Carsten Egeholt, Gladsaxe/Hertha Berlin – Michael Eriksen, Svendborg, 2-1 (14-21, 21-9, 21-18).
Michael Eriksen – Ulrik Moestrup, Ballerup, 2-1 (20-22, 26-24, 21-19).
Carsten Egeholt – Ulrik Moestrup, 2-0 (21-11, 21-16).

Herresingle, pulje 2
Christian Larsen, Virum/Sorgenfri – Morten Adolphsen, Dragør, 2-0 (21-14, 21-17).
Andrei Kroutov, Rusland/Ballerup – Morten Adolphsen, 2-0 (21-18, 21-16).
Andrei Kroutov – Christian Larsen, 2-0 (21-18, 21-14).

Herresingle, pulje 3
Rhod Jepsen, Ballerup – Jesper Hougaard, BTK 61 Roskilde, 2-0 (21-16, 22-20).
Jesper Hougaard – Robert Hartburg, OB, 2-1 (14-21, 21-11, 21-15).
Rhod Jepsen – Robert Hartburg, 2-1 (17-21, 21-10, 21-11).

Herresingle, pulje 4
Søren Jacobsen, Ballerup – Jesper Møller, Hillerød, 2-1 (21-17, 20-22, 21-16).
Afbud fra Søren Havlit, OB.

Herresingle, semifinaler
Carsten Egeholt, Gladsaxe/Hertha Berlin – Andrei Kroutov, Rusland/Ballerup, 2-0 (21-13, 21-10).
Rhod Jepsen, Ballerup – Søren Jacobsen, Ballerup, 2-0 (21-17, 21-14).

Herresingle, finale
Carsten Egeholt – Rhod Jepsen, 2-0 (21-17, 21-18).

Herresingle, kamp om 3. pladsen
Andrei Kroutov – Søren Jacobsen, 2-1 (21-18, 17-21, 21-15).

Carsten Egeholt og Rhod Jepsen er dermed klar til Top 12 den 8.-9. januar 2000, mens Andrei Kroutov er 1. reserve.
8-9/1-2000, Dansk Senior Top 12, Maribo-Hallen
Alle-mod-alle (Indbyrdes kamp(e) tæller før sæt ved lige mange sejre)
1. Morten Knudsen, Brønderslev, 10 sejre (sæt: 21-7).
2. Allan Bentsen, Hørning, 10 sejre (sæt: 20-6).
3. Chang Bo, Hillerød, 8 sejre (sæt:19-8).
4. Mads Sørensen, Brønderslev, 8 sejre (sæt: 17-8).
5. Henrik Vendelbo, Virum, 7 sejre (sæt: 16-11).
6. Birger Vest, Hørning, 5 sejre (sæt: 11-13).
7. Thomas Ring Petersen, 4 sejre (sæt: 9-18).
8. Kim Høgsberg, Brønderslev, 4 sejre (sæt: 12-17).
9. Martin Bremer Jensen, Virum, 4 sejre (sæt: 11-15).
10. Andrej Kroutov, Ballerup, 4 sejre (sæt: 11-14).
11. Søren Jensen, Brønderslev, 1 sejr (sæt: 6-20).
12. Carsten Egeholt, Gladsaxe, 1 sejr (sæt: 6-21).
Morten Knudsen vandt i 10. runde med 2-0 (21-15, 21-19) over Allan Bentsen.
Mine 11 kampe:
Kim Høgsberg – Carsten Egeholt, 2-0 (21-14, 21-18).
Chang Bo – Carsten Egeholt, 2-1 (21-15, 14-21, 21-16).
Søren Jensen – Carsten Egeholt, 2-0 (21-18, 21-17).
Morten Knudsen – Carsten Egeholt, 2-1 (21-16, 11-21, 21-18).
Mads Sørensen – Carsten Egeholt, 2-0 (21-15, 21-18).
Allan Bentsen – Carsten Egeholt, 2-0 (21-11, 21-17).
Andrej Kroutov – Carsten Egeholt, 2-0 (21-15, 21-17).
Carsten Egeholt – Birger Vest, 2-1 (17-21, 21-18, 21-17).
Henrik Vendelbo – Carsten Egeholt, 2-1 (22-24, 21-15, 21-19).
Thomas Ring Petersen – Carsten Egeholt, 2-1 (6-21, 21-16, 25-23).
Martin Bremer Jensen – Carsten Egeholt, 2-0 (21-16, 21-15).
6/1-2001, Dansk Senior Top 12, Rødovre Stadionhal
To puljer med 6 i hver. Nr. 1 til semi, nr. 2 og 3 til kvartfinaler, mens nr. 4, 5 og 6 er færdige.
Kvartfinaler
Rhod Jepsen – Henrik Vendelbo, 3-0.
Mads Sørensen – Martin Bremer Jensen, 3-0.
Semifinaler
Mads Sørensen – Chang Bo, 3-1.
Morten Knudsen – Rhod Jepsen, 3-0.
Finale
Mads Sørensen over Morten Knudsen.
Jeg deltog ikke.
5-6/1-2002, Senior Top 12, Langeskovhallerne
Jeg deltog ikke.
15/1-2003: Top 12
I puljen tabte Andrei Kroutov til Sune Larsen, men vandt bl.a. over Finn Tugwell og Claus Pedersen. Mod Claus P. var han ellers nede med 2-1 i sæt og 6-1.
Semifinaler
Martin Monrad – Finn Tugwell, 4-3.
Andrei Kroutov – Lars Hauth, 4-1.
Finale
Andrei Kroutov over Martin Monrad.
Slutstilling
1. Andrei Kroutov, Køge Bugt.
2. Martin Monrad.
3-4. Lars Hauth og Finn Tugwell.
8/11-03: Kvalifikationen til Top 12
Kvartfinaler
Daniel Fynsk – Carsten Egeholt, 3-2.
Martin B. Jensen – Kasper Schübeler, 3-2.
Stephan Jensen – Jannik Larsen, 3-1.
Mads Skovsen – Rasmus Jespersen, 3-1.
Semifinaler
Martin B. Jensen – Mads Skovsen, 3-1.
Daniel Fynsk – Stephan Jensen, 3-2.
Finale
Daniel Fynsk – Martin B. Jensen, 3-0.
Kamp om 5.-6. pladsen
Carsten Egeholt – Rasmus Jespersen, 3-1.
Dermed er Daniel Fynsk, Martin B. Jensen, Mads Skovsen og Stephan Jensen med når der spilles Top 12 for senior 2004. 1. Reserve: Carsten Egeholt. 2. Reserve: Rasmus Jespersen.
3-4/1-2004: Danmark Top 12, Ribe Fritidscenter
Pulje A
Martin Monrad – Daniel Fynsk, 4-1 (11-5, 7-11, 11-3, 11-6, 12-10).
Henrik Vendelbo – Rasmus Jespersen, 4-2 (11-8, 11-7, 21-23, 11-2, 10-12, 11-6).
Christian Larsen – Martin Bremer, 4-3 (6-11, 11-3, 10-12, 11-6, 11-7, 9-11, 11-6).
Martin Monrad – Martin Bremer, 4-0 (11-8, 11-6, 11-8, 11-9).
Henrik Vendelbo – Daniel Fynsk, 3-4 (11-6, 5-11, 13-11, 10-12, 9-11, 11-5, 8-11).
Christian Larsen – Rasmus Jespersen, 4-2 (6-11, 11-7, 7-11, 11-8, 11-9, 11-9).
Martin Monrad – Rasmus Jespersen, 4-0 (11-4, 11-7, 11-2, 11-2).
Henrik Vendelbo – Christian Larsen, 3-4 (6-11, 7-11, 8-11, 11-8, 11-9, 12-10, 7-11).
Martin Bremer – Daniel Fynsk, 2-4 (6-11, 11-6, 10-12, 11-6, 7-11, 8-11).
Martin Monrad – Christian Larsen, 4-0 (11-6, 11-4, 11-7, 11-3).
Henrik Vendelbo – Martin Bremer, 4-0 (11-4, 12-10, 13-11, 11-6).
Rasmus Jespersen – Daniel Fynsk, 2-4 (11-4, 8-11, 6-11, 9-11, 11-6, 11-13).
Martin Monrad – Henrik Vendelbo, (Monrad vinder på W.O.) 4-0 (11-5, 11-5, 11-5, 11-5).
Christian Larsen – Daniel Fynsk, 2-4 (11-5, 9-11, 7-11, 5-11, 11-4, 7-11).
Rasmus Jespersen – Martin Bremer, (Bremer vinder på W.O.) 0-4 (5-11, 5-11, 5-11, 5-11).
Pulje A, slutstilling
1. Martin Monrad, Farum, 5 sejre (sæt: 20-1).
2. Daniel Fynsk, Aabenraa, 4 sejre (sæt: 17-13).
3. Christian Larsen, Virum, 3 sejre (sæt: 14-16).
4. Henrik Vendelbo, Virum, 2 sejre (sæt: 14-14).
5. Martin Bremer, Virum, 1 sejr (sæt: 9-16).
6. Rasmus Jespersen, Brønderslev, 0 sejre (sæt: 6-20).
Pulje B
Mads Sørensen – Carsten Egeholt, 4-2 (9-11, 7-11, 11-6, 11-6, 11-7, 11-7).
Frederik Nilsson – Magnus Petterson, 4-3 (9-11, 12-10, 11-9, 8-11, 11-9, 8-11, 11-3).
Mads-Peter Jannings – Mads Skovsen, 3-4 (4-11, 11-5, 10-12, 8-11, 11-5, 11-7, 8-11).
Mads Sørensen – Mads Skovsen, 4-1 (11-8, 11-6, 11-3, 9-11, 11-8).
Frederik Nilsson – Carsten Egeholt, 3-4 (11-7, 3-11, 11-9, 11-8, 6-11, 8-11, 9-11).
Mads-Peter Jannings – Magnus Petterson, 4-3 (11-7, 11-8, 11-2, 3-11, 4-11, 10-12, 11-4).
Mads Sørensen – Magnus Petterson, 4-0 (12-10, 11-4, 11-7, 11-4).
Frederik Nilsson – Mads-Peter Jannings, 4-3 (11-6, 11-13, 11-3, 6-11, 11-4, 6-11, 11-5).
Mads Skovsen – Carsten Egeholt, 3-4 (4-11, 5-11, 11-9, 11-7, 5-11, 11-8, 7-11).
Mads Sørensen – Mads-Peter Jannings, 4-2 (12-10, 8-11, 11-6, 9-11, 11-6, 11-5).
Frederik Nilsson – Mads Skovsen, 4-1 (8-11, 11-5, 11-7, 11-7, 11-4).
Magnus Petterson – Carsten Egeholt, 0-4 (3-11, 6-11, 6-11, 9-11).
Mads Sørensen – Frederik Nilsson, 4-1 (11-7, 11-7, 11-2, 11-13, 11-7).
Mads-Peter Jannings – Carsten Egeholt, 0-4 (4-11, 8-11, 8-11, 5-11).
Magnus Petterson – Mads Skovsen, (Magnus vinder på W.O.) 4-0 (11-5, 11-5, 11-5, 11-5).
Pulje B, slutstilling
1. Mads Sørensen, Brønderslev, 5 sejre (sæt: 20-6).
2. Carsten Egeholt, Ballerup, 4 sejre (sæt: 18-10).
3. Frederik Nilsson, Køge Bugt, 3 sejre (sæt: 16-15).
4. Magnus Petterson, Køge Bugt, 1 sejr (sæt: 10-16).
5. Mads-Peter Jannings, Esbjerg, 1 sejr (sæt: 12-19).
6. Mads Skovsen, Hørning, 1 sejr (sæt: 9-19).
Kvartfinaler
Christian Larsen – Carsten Egeholt, 4-2 (3-8 og 11-12 i 6. sæt).
Daniel Fynsk – Frederik Nilsson, 4-0.
Semifinaler
Martin Monrad – Christian Larsen 4-3 (1-3).
Mads Sørensen – Daniel Fynsk, 4-3.
Finale
Martin Monrad – Mads Sørensen, 4-0.
Herrer U/21 (2004)
Kvartfinaler
Aron Wenzell, Hillerød – Silas Friby, Virum, 4-2.
Christian Klint, Køge Bugt – David Hinderson, Virum, 4-1.
Semifinaler
Christoffer Petersen, Køge Bugt – Aron Wenzell, 4-2.
Kasper Schübeler, Brønshøj – Christian Klint, Køge Bugt, 4-2.
Finale
Christoffer Petersen, Køge Bugt – Kasper Schübeler, Brønshøj, 4-2.
Kvinder (2004)
Kvartfinaler
Michelle Nielsen, Ballerup – Charlotte Polk, OB, 4-2.
Anne-Cathrine Bomann, Hillerød – Louise Strømberg, Sorø, 4-0.
Semifinaler
Pia Finnemann, Ballerup – Michelle Nielsen, Ballerup, 4-0.
Anne-Cathrine Bomann, Hillerød – Janne Jensen, Hørning, 4-2.
Finale
Anne-Cathrine Bomann, Hillerød – Pia Finnemann, Ballerup, 4-3 (9-10 i 7. sæt).
Tidligere vindere:
1986 Dorte Hauth, Virum
1987 (1): Charlotte Polk, OB
1987 (2): Mirjan Kloppenburg, Holland
1989 Pia Eliasson, BTK 61 Roskilde
1990 Anne Karina Bastman, BTK 61 Roskilde
1991 Pia Toelhøj, Hørning
1992: Ikke afviklet.
1993 Pia Hansen, BTK 61 Roskilde
1994 Pia Toelhøj, Hillerød
1995 Sabina B. Larsen, Frem Sakskøbing
1996 Sabina B. Larsen, Frem Sakskøbing
1997 Pia Finnemann, Ballerup
1998 Lin Yang, Hørning
1999 Lin Yang, Hørning
2000 Lin Yang, Hørning
2001 Lin Yang, Hørning
2002 Lin Yang, Hørning
2003 Janne Jensen, Hørning
2004 Anne-Cathrine Bomann, Hillerød

2005: Ikke afviklet.

Opdateringer på vej.